Stavebný diel privalil dvoch chlapov, jeden utrpel smrteľný pracovný úraz

Hasičov a záchranárov v nedeľu privolali na stavbu na ulici Mlynské nivy, kde stavebný diel privalil dvoch ľudí. Jedného († 48) sa zachrániť nepodarilo.

Deviati hasiči zo stanice na Radlinského ulici v bratislavskom Starom Meste krátko po 10 hodine spolu so záchranármi vyštartovali do mestskej časti Ružinov, kde na 5. poschodí na stavbe na Mlynských nivách počas zdvíhania stavebný blok privalil dvoch chlapov.

Jedného zo zranených mužov Dušana S. († 48), sa, žiaľ, záchranárom nepodarilo oživiť. Druhého stavbára Dominika K. (46) záchranári previezli do bratislavskej nemocnice. “Pacient má zmliaždený hrudník. Záchranári ho ošetrili a pri vedomí previezli do nemocnicie,” povedala pre Čas.sk hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Prípadom sa už zaoberá inšpektorát práce, ktorý zisťuje, či na stavbe boli dodržané všetky predpisy.

Smrť a vážne úrazy na stavbe Tri veže

2008 – Stavbu luxusných bytov v polyfunkčnom komplexe Tri veže na Bajkalskej ulici v Bratislave sprevádzala počas staby smrť a úrazy. Pavla (33) v 50-metrovej výške ovalila železná tyč. Ďalší robotník (53) padal šesť metrov vo výťahovej šachte.  V tom istom roku zomrel po páde zo 7. poschodia jednej z veží Marek († 17) zo Spiša, ktorý sa učil za murára. Mládenec si doma nevedel nájsť robotu, a preto prišiel za prácou do hlavného mesta. Jeho príbuzní netušili, že robí na stavbe. Doma nám povedal, že ide na návštevu za starším synom do Česka.

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/673569/drama-v-bratislave-stavebny-diel-privalil-dvoch-chlapov-dusan-48-zomrel/